Brittaney Shane z Alabamy jest typową, młodą dziewczyną, która była zapatrzona w swojego chłopaka. Niestety, on zamiast docenić to, tylko ją krytykował… Nazywał ją brzydką, szydził z jej stylu ubierania się, publicznie upokarzał porównując z innymi dziewczynami. Brittaney mimo to nie potrafiła od niego odejść. Na szczęście dla niej, to on znalazł sobie inną. Zobaczcie, co wtedy zrobiła Brittaney…

Oto i Britanney. W czasie trwania swojego toksycznego związku i tuż po zerwaniu dziewczyna nie była taka uśmiechnięta… Czuła, że zasłużyła sobie na zdradę, bo nie była wystarczająco ładna, młoda ani szczupła. Wmawiała sobie, że to jej wina, aż w końcu poczuła w sobie wewnętrzny bunt. I opublikowała na Facebooku list zadedykowany byłemu chłopakowi…

1

„Zawsze mi mówiłeś, że nie pasują mi długie włosy i że wolisz dziewczyny z krótkimi, więc ich nie zapuszczałam. Gdy zafarbowałam włosy na czerwono wyśmiałeś mnie i nazwałeś żałosną, więc tydzień później powróciłam do blondu.
Zawsze mi też mówiłeś, że za mocno się maluję (pomijam fakt, że używałam głównie kredki do oczu i tuszu do rzęs). Odłożyłam na bok wszelkie kosmetyki.

Mówiłeś mi, że tatuaże i kolczyki to objaw kiepskiego gustu i że to po prostu jest brzydkie. Z tego powodu zdjęłam kolczyk z pępka i już nie zrobiłam sobie nowego tatuażu. Gdy tylko udało ci się dostrzec moje rozstępy, bezlitośnie mi je wskazywałeś, więc zawsze starałam się je ukrywać. Za każdym razem, gdy przytyłam, wytykałeś mi to. Na wszelki wypadek zaczęłam jeść mniej.”

2

„Wskazywałeś każdy mój defekt aż zniszczyłeś moją pewność siebie. W ciągu dwóch lat przekonałeś mnie, że jesteś zbyt doskonały dla mnie, tak niewystarczająco dobrej dla ciebie. Zrobiłam wszystko, by być taką, jaką chciałeś mnie widzieć, a to i tak było za mało. Zostawiłeś mnie dla młodszej i ładniejszej. Wybrałeś inną, którą łatwo przyjdzie ci ukształtować tak, jak tego chcesz.

Jeszcze kilka miesięcy temu czułam się winna, tym bardziej, że przecież wmawiałeś mi poczucie winy. Na szczęście ostatecznie przejrzałam na oczy. To nie ja byłam niewystarczająco dobra dla ciebie, tylko odwrotnie. To ty mnie nie akceptowałeś taką, jaką jestem, podczas gdy ja w pełni cię akceptowałam. Naprawdę akceptowałam wszystkie twoje bardzo liczne wady. Tylko raz poprosiłam, byś coś zmienił po to, byś mi pokazał, że jestem dla ciebie ważna. Oczywiście, nie zrobiłeś tego.”

3

„No cóż, oto ja kilka miesięcy później. Włosy sięgają mi już poza ramiona i mają piękny, czerwony kolor. Mam nowy tatuaż i kilka nowych kolczyków. I tak, znowu się maluję. Aaa, i ważę 61 kilogramów. Moje rozstępy mają się świetnie.”

4

„Odzyskałam wiarę w samą siebie. Na nowo przeglądam się w lustrze. Już nie jestem dziewczyną, którą próbowałeś sobie stworzyć. Teraz masz nowe życie, nową miłość. Masz też swoją wersję naszej historii, ale na szczęście już nie masz mnie.

Opowiedzenie tego wszystkiego kosztowało mnie naprawdę wiele. Nie było łatwo przyznać, że zrobiłam się tak słaba z winy jakiegoś faceta. A zawsze sobie powtarzałam, że mnie takie coś nie spotka! To upokarzające pomyśleć, jak nisko upadłam. To, co dodaje mi sił to myśl, że to wszystko już za mną i na nowo jestem sobą.”

Brawa dla tej dziewczyny!

5

źródło: podaj.to