4 chłopcy zakradli się do ogrodu 75-latki. Kiedy kobieta zobaczyła co zrobili, popłakała się

Myśl o starości w wielu z nas wzbudza lęk. Kojarzy się nam bowiem z niedołężnością i koniecznością proszenia o pomoc. Jednak jak się okazuje owa pomoc często wynika z odruchu serca i wcale nie trzeba o nią prosić.

Przekonała się o tym 75-letnia Gerry Suttle, którą młodzi chłopcy uchronili przed karą więzienia.

1

Większość ludzi chce spędzać starość w swoim własnym domu, a nie w przytułkach czy domach opieki. Niestety dbanie o dom i jego otoczenie dla wielu starszych osób okazuje się być ponad siły. Problem ten dotknął również Gerry Suttle, staruszkę z Riesel w stanie Teksas.

Kłopoty z prawem

Pani Suttle nie była w stanie zadbać o estetyczny i zgodny z przepisami wygląd trawnika przynależącego do jej domu. Co mają przepisy do wyglądu przydomowego ogrodu? Otóż sporo, bowiem obowiązujące w stanie Teksas prawo nakazuje, by maksymalna wysokość trawnika wynosiła 45 cm i ani centymetra więcej.

2

Policja zainteresowała się zaniedbanym trawnikiem na posesji 75-latki i nawet wysłała je zawiadomienie do stawienia się w sądzie. Jednak staruszka jakimś cudem to przeoczyła i nie pojawiła się na rozprawie. Ostatecznie sprawy potoczyły się tak, że stróże prawa wydali nakaz aresztowania Gerry Suttle i choć ciężko w to uwierzyć, starszej kobiecie groziła kara więzienia.

Niespodziewana reakcja braci Reynolds

Sprawa natychmiast stała się tematem numer jeden w lokalnych mediach. Za pośrednictwem telewizji dowiedzieli się o wszystkim czterej chłopcy i postanowili pomóc staruszce pozbyć się kłopotu.

3

Wyposażeni w kosiarki bracia Reynolds pojawili się u Gerry Suttle i zaczęli kosić trawnik.

„Nigdy wcześniej jej nie spotkaliśmy, ale ona ma 75 lat! Ta kobieta potrzebowała pomocy w koszeniu, a my mogliśmy to dla niej zrobić” – powiedział Blaine Reynolds dla News 10.

4

Zachowanie chłopców zachęciło innych ludzi, którzy czym prędzej przyłączyli się do pracy. Dzięki wspólnemu wysiłkowi po 2 godzinach było po wszystkim. Razem z wysoką trawą zniknęła groźba aresztowania starszej kobiety.

Jaka była reakcja Gerry? Wzruszenie odebrało jej mowę.

5

„Naprawdę brak mi słów… Po raz pierwszy w życiu, naprawdę mi ich brak. Możesz to zaznaczyć w historii, że nie mam słów by to wszystko opisać…” – powiedziała kobieta, przytulając swoich małych bohaterów.

Podziel się tym artykułem, jeśli uważasz, wszyscy powinni brać przykład z braci Reynolds. Oni naprawdę zasługują na szacunek!

źródło: lolmania.pl