Turysta, który spędzał urlop w Świnoujściu nie mógł uwierzyć własnym oczom. Kiedy postanowił skorzystać z toalety w jednym z lokali gastronomicznych, cena dosłownie zwaliła go z nóg. Za tę usługę właściciel restauracji zażyczył sobie aż 20 złotych!

Za 20 złotych można zjeść obiad w barze mlecznym, a nawet kupić bilet do kina, tymczasem restauracja w Świnoujściu życzy sobie taką zapłatę tylko za skorzystanie z toalety! Jeden z turystów nie krył oburzenia.

Choć cena dotyczy gości z zewnątrz, a nie klientów restauracji, i tak wydaje się wysoka.

– Czy jego właściciele mają dość ludzi z zewnątrz i to taki straszak? Kiedyś przeżywaliśmy w Międzyzdrojach 5 złotych za kibelek w jakieś kawiarni, gdzie wszystko było na biało, ściany, fotele, stoły taki exclusive, a tu takie cacko 20 złotych toaleta – napisał czytelnik do redakcji portalu iswinoujscie.pl. Mężczyzna zastanawia się, czy to możliwe, że przyczyną jest brak darmowej miejskiej toalety w pobliżu.

Sprawa wywołała poruszenie wśród internautów. Niektórzy żartowali, że za taką cenę muszla klozetowa musi być złota. Jedna z komentujących podała przykład innego lokalu, w którym także trzeba zapłacić 20 złotych za toaletę. Inni zwracali uwagę, że może urzędnicy powinni pomyśleć o miejskich toaletach, zwłaszcza, że w Świnoujściu jest wielu turystów i mieszkańców.


źródło: fakt.pl