Badania wykazały, że posiadanie siostry robi z Ciebie lepszego człowieka

Kiedy jesteśmy mali, nie zawsze doceniamy to, że mamy rodzeństwo. Są osoby, które szczególnie uskarżają się na swoje siostry.

Bójki, zamknięte drzwi, a jeśli siostra jest starsza od Ciebie – niekończące się „mądrości”.

Jednak choć dorastanie z siostrą nie zawsze jest najprzyjemniejsze, badania wykazują, że fakt posiadania tejże sprawia, że stajesz się lepszym człowiekiem.

Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu Brigham Young wykazały, że posiadanie rodzeństwa sprawia, że dzieci stają się bardziej pomocne i częściej zdobywają się na dobre uczynki.

Te same badania wykazały, że jeśli masz siostrę, to nawet lepiej. Niezależnie od tego, czy jest ona od Ciebie starsza, czy młodsza.

Badania wykazały korzyści

„Posiadanie siostry chroniło dzieci od uczucia samotności, niekochania, winy, skupienia na sobie i strachu.

Działo się tak niezależnie od tego, czy siostra była starsza, czy młodsza. Ani od tego, jaka różnica wieku występowała między rodzeństwem” – czytamy w wynikach badania.

W badaniu wzięło udział 395 rodziców, posiadających przynajmniej 2 dzieci.

Przynajmniej jedno z dzieci musiało mieć między 10 a 14 lat. Naukowcy z każdą rodziną spotkali się następnie po roku, aby potwierdzić swoje odkrycia.

Młodzież, która posiadała siostrę, wskazywała na konkretne, wynikające z tego korzyści.

.

Padilla-Walker dodaje, że nie należy martwić się tym, że Twoje dzieci się ze sobą biją, jako że pomaga im to dojść do tego, co czują i nauczyć się radzić sobie ze swoimi emocjami.

Profesor zauważa też, że „Brak sympatii wydaje się większym problemem, niż duże konflikty.”

.

Powinniśmy być wdzięczni za nasze siostry. Im starsi jesteśmy, tym stają się nam one bliższe i tym bardziej je doceniamy. Słuchajmy więc naszych sióstr!

Udostępnij ten artykuł wśród osób, które kochasz i pomóż nam nieść wieść o tym, aby doceniać swoje siostry.

Żródło : pl.newsner.com