12 jajek w 10 minut: Miłośnicy jajek pokochają tę sztuczkę

Nie zawsze wszystko musi być skomplikowane. Czasem człowiek chce sobie spokojnie usiąść, zrelaksować się i pozwolić, aby cała praca wykonała się sama.

Taką wizję zrealizował właśnie pewien szef kuchni – Justin Chapple. Jego genialna sztuczka, która pozwala na ugotowanie 12 jajek w koszulkach w 10 minut sprawi, że naprawdę będziesz mieć więcej czasu dla siebie.

Brzmi zbyt dobrze, aby mogło być prawdziwe? A jednak! Z dalszej części artykułu dowiesz się, dlaczego miłośnicy jajek na całym świecie są zachwyceni tą sztuczką.

Będziesz potrzebować:

  • 12 jajek
  • Formy na 12 muffinek
  • Wody

Sposób przygotowania:

1. Zacznij od przygotowania formy na 12 muffinek – ten prosty przedmiot sprawi, że już zawsze będziesz inaczej patrzeć na jajka!

1

2. Następnie weź wodę i wlej około jednej łyżki stołowej do każdego wgłębienia.

2

3. Teraz do każdego głębienia wbij po jednym jajku.

3

4. Umieść formę w piekarniku. Piecz jajka przez około 8-10 minut w temperaturze 180 stopni Celsjusza.

4

5. Używając łyżki, delikatnie wyciągnij jajka z zagłębień.

5

6. I już możesz się cieszyć swoimi jajkami w koszulkach. Czy chcesz je jeść w domu, czy zabrać ze sobą do pracy, na ciepło, czy na zimno – już nigdy nie wrócisz do swojego starego sposobu przygotowywania jajek w koszulkach!

6

Na poniższym filmie możesz zobaczyć Justina w akcji:

Od teraz możesz zapomnieć o robieniu na raz tylko jednego jajka w koszulce – ta metoda na pewno bardzo Ci się przyda, kiedy następnym razem będziesz przygotowywać jajka po benedyktyńsku.

Nie zapomnij podzielić się tym filmikiem z wszystkimi, którzy z chęcią poznaliby tę genialną sztuczkę.

źródło: pl.newsner.com