Nawet jeśli sprzątanie domu nie należy do Twoich ulubionych zajęć, to dobre rezultaty zawsze wynagradzają włożony wysiłek. Poczucia dobrze spełnionego obowiązku, gdy wszystko dookoła lśni czystością, nie da się z niczym porównać.

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestaw porad, dzięki którym utrzymasz dom w perfekcyjnej czystości.

Jak odnowić stół

Wymieszaj ½ szklanki octu z ½ szklanką oliwy z oliwek, zanurz w miksturze szmatkę i dokładnie przetrzyj drewno. Wszelkie plamy i zadrapania znikną, a powierzchnia będzie wyglądała jak nowa!

Wybielanie pokrowców na poduszki

Do ½ szklanki proszku do prania dodaj 1 szklankę proszku do zmywarki, 1 szklankę wybielacza, ½ szklanki boraksu, a następnie zalej gorącą wodą.

Czyszczenie szafek

Wymieszaj 1 łyżkę oleju roślinnego z 2 łyżkami proszku do pieczenia, a następnie za pomocą szmatki lub szczoteczki do zębów wyszoruj szafkę.

Czyszczenie kranów i słuchawki prysznicowej

Pozbądź się nieestetycznego kamienia za pomocą octu. Zwykle wystarcza pozostawienie w occie na 20 minut.

Jeśli kamień nadal się utrzymuje, owiń słuchawkę prysznicową w plastikowy worek i pozostaw jeszcze na godzinę, a następnie opłucz.

Czyszczenie żelazka

1.Przykryj deskę do prasowania papierem i rozsyp trochę soli.
2.Włącz żelazko na maksymalną temperaturę (wcześniej wylej wodę i wyłącz funkcję pary.)
3.Poruszaj żelazkiem po papierze z solą tak jak przy prasowaniu, a cały brud z jego powierzchni zniknie.

Czyszczenie żeliwnych patelni

Będziesz potrzebować środka do czyszczenia kuchenek, gumowych rękawic i worka na śmieci. Posmaruj patelnie środkiem do czyszczenia kuchenek (pamiętaj o założeniu rękawic), a następnie włóż patelnie do plastikowego worka. Odczekaj kilka dni. Po dwóch dniach sprawdź, czy brud zaczyna odchodzić. Jeśli uznasz, że potrzeba jeszcze więcej czasu, pozostaw patelnie w worku na kolejne 2 dni.

Dalsza część artykułu na następnej stronie